המלצות תרבות 7-9.11

רגע לפני שאני מתחילה:
זה הסופ"ש האחרון שלי בתל-אביב. אני מקבלת תגובות חלוקות שלא ממש תורמות לחרדות שלי. 15 שנה בעיר זה המון זמן. 15 שנה זה חיים שלמים. אני עדיין לא יודעת איך זה יהיה לראות את העיר מרחוק, יכול להיות שזה יהיה בדיוק כמו לראות אותה מבפנים. בכל מקרה, הסופ"ש הקרוב מוקדש לפרידה ואני די בטוחה שחולדאי קיים ישיבה עם ראשי התרבות בעיר כדי לאגד את כל הדברים המופלאים שקורים פה. בואו להיפרד ממני!

תערוכה:
מה? אוהבים אומנות. עושים אומנות
מתי? ימים ה'-שבת, 7-9.11.19
איפה? ברחבי תל אביב
למה? אחד מאירוע האמנות הלא-מסחריים האהובים עלי בעיר. כל העיר הופכת לזירה אחת מדהימה, בהשתתפות מאות אמנים וחללי תצוגה. הנושא הנבחר השנה הוא "שינוי שימוש", והאירוע המרכזי בחוצות העיר יתקיים בשדרות ירושלים ביפו – מקום שהיה לי לבית והפך בחודשים האחרונים לאתר בנייה קשה לעיכול (אני יודעת, עוד 5 שנים תבוא הרכבת הקלה והיה טוב). במסגרת האירועים מוצגים פרויקטים וחד-פעמיים באירוע המרכזי יציגו אמנים מכל תחומי האמנויות עבודות תלויות-מקום, אשר מגיבות למרחב העירוני המשתנה, בניצוחה של התזמורת "ארמון בזמן". בין העבודות: וידאו ארט של טליה ינובר על עץ עתיק, סמל השדרה, צריפי העץ הקטנים של מפקחי הבנייה בשדרה, יפנו את מקומם לטובת עבודות הוידאו של: כרם נאטור, ראידה אדון , ראפת חטאב, חמודי ג'נאם. מיצב סאונד של מאיה דוניץ ובו חמישה פסנתרים שבורים, חמישה תותחי מלט יפלטו במקהלה, מלט, בועות וצבע, שיתערבבו יחד על הקרקע במיצבו של עופר לאופר . ועוד. מנהל אמנותי: אמנון רון | ליווי אמנותי ואוצרות: דפנה קרון
כמה? ללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

פסטיבל מוזיקה:
מה? עשור לשאפה
מתי? ימים ה'-שבת, 7-9.11.19
איפה? שאפה בר, רח' נחמן 3, יפו
למה? אני לא נוהגת לכתוב על ימי הולדת של בארים או מקומות בילוי, אבל הפעם אני חורגת – הנסיבות ברורות. בעשור האחרון השאפה היה סוג של סלון ביתי. כשרק עברתי ליפו זה היה בכלל מספרה עם חנות קטנה ליד שעשתה הסבה לבר עם 4 מקומות ישיבה. בימי שישי היו מתקבצים מוזיקאים מהשכונה ומקבלים את השבת. "אבי הזמר" וחבורת מייקל היו מנסים עלינו את החומרים (הרבה לפני שפנו לצוותא ולסדרה ביס). אחר כך המקום גדל וצמח ואנחנו איתו. בסופ"ש הקרוב חוגגים עשר שנים למקום עם רן דנקר, אבישי כהן וסיון טלמור, הופעת צהרי שישי של שי צברי, שבת של ריקודים ועוד
כמה? ללא עלות. תביאו ארנק רק לטובת אלכוהול והרבה ממנו….
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

מחול:
מה? נועה דר – אינוונטר
מתי? ימים ה'-שבת, 7-9.11.19
איפה? סטודיו קבוצת מחול נעה דר, רחוב לסקוב 13, תל-אביב
למה? 'אינוונטר' היא יצירת סולו חדשה מאת ובביצוע נעה דר שצוללת אל תהליך פרידה המכיל רצון להיאחז בממשי ונצמדת ליש המעיד על מה שאיננו. המופע הוא אירוע פרידה מהחלל בו נעה עובדת מאז 2006 ומיועד להריסה ב-2020, במהלכו היא מתחקה אחר התכנים הנמוגים שיצרה בין קירותיו. היצירה מתרחשת במרחב מתפקע, לבירינטי ורב שכבתי המורכב מתפאורות ואביזרים שהוצאו מהמחסן והורכבו מחדש בסטודיו. התפאורות הן של 11 עבודות נבחרות שנוצרו במהלך 20 שנה. בהעדר יצירות המחול עצמן, שנוצרו מחומרים מתפוגגים מטבעם – השרידים שנשארו – התפאורות, שהיוו עטיפות שהגדירו את המרחבים בהם חיו היצירות, משמשות כמימצאים ארכיאולוגים המסמנים את התוכן והמהות שהכילו. האופי הכאוטי והפרגמנטלי של המהלך בזיכרון, הפרספקטיבות והפרקטיקות השונות שחושפות אותו, כמו גם המיגוון ועודפות חומרי הגלם המשמשים כנקודות מוצא לפעולה – מפרקים את גוף העבודות לגורמים, מערערים, ממציאים ומאחים אותו לכדי סיפור חדש שטרם סופר.
כמה? ₪85 -70 ₪
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

פסטיבל:
מה? נפגשות
מתי? ימים ה'-שבת, 7-9.11.19
איפה? מרכז כלים, רח׳ יצחק נפחא פינת הקוממיות, בת ים
למה? פסטיבל נפגשות 2019 עוסק בקשר שבין הגוף נשי לבין המרחב בפרספקטיבה פמיניסטית, ומציע לקהל מבט חדש על המרחב הגיאוגרפי, תרבותי וקהילתי. החלל של כלים מאכלס בקרבו בימי הפסטיבל עבודות מגוונות, של יוצרות ותיקות לצד יוצרות צעירות. עבודות מרובות משתתפות לצד עבודות מינימליסטיות. יוצרות שפועלות בפריפריה לצד יוצרות שפועלות במרכז. רקדניות צעירות לצד רקדניות בגיל המבוגר. יוצרות מתחום המחול העכשווי לצד יוצרות מתחומי הפרפורמנס והוידאו. וקהלים שונים שנפגשים ומתערבבים זה בזה.
איילה פרנקל, הכוריאוגרפית שיזמה ואוצרת פסטיבל "נפגשות" הגתה אותו מתוך החוויה האישית שלה בילדותה בחוג לריקודים סלוניים שהעיר בה את התשוקה למחול אחר ביקורתי, אישי ואינדיווידואליסטי. התחושה שקוננה בה, גם כשרקדה בפרויקטים מודרניים (בת שבע) וכשהפכה לכוריאוגרפית, הייתה שהיא פועלת במרחבים שבהם יש צורך בשינוי עמוק. פסטיבל נפגשות מזמין את הקהל להיחשף לעולמן של נשים אמניות מקשת תרבותית רחבה ועשירה, ולהכיר סוגים רבים ומגוונים של נשיות, להרחיב את התפיסה שלנו כלפי נשיות, זהות, דימוי גוף ותקשורת בין אנושית ובין נשית.
כמה? 50 ש"ח
איפה נרשמים? מומלץ לרכוש כרטיסים מראש. כל הפרטים הפרטים באיוונט בפייסבוק

בקטנה:
שיר יפה יפה של דותן מושונוב ודניאל רובין: טעויות יפות יותר. סיום מושלם לפוסט שכזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *