המלצות תרבות 4-7.9

רגע לפני שאני מתחילה:
בגדול החיים שלי סובבים סביב אותם מעגלים וזה טוב לי. אט אט צימצמתי את המקום שלי, במודע, לאותם החברים, המשפחה, החברים. אני מקפידה ללכת לאותם הפאבים ומתעקשת להיצמד להרגלים – הקפה שלי בשישי בבוקר בשכונת נגה, הוויסקי שלי בלוציפר, הישיבה מוקדם בבוקר על המזח ביפו לפני העבודה. ההרגלים שפעם בזתי להם, כי רק לזקנים יש הרגלים נוקשים, עושים לי נעים במהלך היום-יום. חשבתי על זה השבוע המון – רציתי לשנות. זזתי ימינה, זזתי שמאלה וחזרתי לאותה הנקודה. ואם כבר הזכרנו את הלוציפר, תרשו לי לשים את השיר שהושמע שם לא פעם בשעות מאוחרות מאוד, דבר שגרם לאדם להישמע הכי טוב בעולם ולעורר את כל הפרפרים בבטן.

הופעה:
מה? נעמי יבין – השקת אלבום
מתי? יום ד', 4.9.19 , 21:30
איפה? תיאטרון תמונע, רח' שונצינו 8, תל אביב
למה? כבר די הרבה זמן שלא הייתה לי הופעת הימור – המלצה על הופעה שלא הייתי בה לפני כן, אבל האמן היה מסקרן מדי בכדי שאפספס את ההמלצה. אז הפעם, קבלו את נעמי יבין. הקשבתי כמה וכמה פעמים לשירים שלה. לקצב שהיא שוברת (תקשיבו טוב לשיר יד רודפת יד), הקול העוצמתי שלה ולמילים. הו… המילים! השבוע היא משיקה את האלבום על רצפת הזכוכית עליו עבדה כשנה וחצי יחד עם יהוא ירון.
כמה? 50 ש"ח במכירה מוקדמת
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

פסטיבל:
מה? מקודשת
מתי? 4-21.9.12
איפה? ברחבי ירושלים
למה? מדובר בפסטיבל הכי טוב בעולם. לא מגזימה – מקודשת מצליחים להפתיע בכל שנה מחדש. פסטיבל מקודשת ממיס גבולות ומציע מציאות אחרת דווקא במקום שבו קשה ומורכב לשנות את הקיים. במשך שלושה שבועות יהיו אין ספור אירועי מוזיקה, אמנות, תערוכות ומחול. דודו טסה, ניזאר אלכאטר, תום כהן וכ-100 נגנים מקצוענים וחובבים – יוצרים יחד הרמוניה מכלים שבור; יורם אמיר, איתמר פלוגה ולילי פלג – מנחיתים ארמון מחלונות באמצע גן הסוס; KNOW HOPE – מחלק מחדש את ירושלים ; נועם ענבר ומקהלת גיא בין הינום מזמינים אתכם לחזור לקרחת היער בעיניים עצומות ולב פתוח ועוד מאות אמנים במגוון רחב של הפקות מקור
כמה? משתנה בהתאם לאירוע
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באתר הפסטיבל

הופעה:
מה? עומר קליין טריו
מתי? יום ד' ו-ו', 4/6.9.18, 20:00
איפה? זאפה תל אביב (ד') או זאפה חיפה (ו')
למה? עומר קליין הוא מוזיקאי מוכשר במיוחד. כשהוא מתיישב ליד הפסנתר הוא מצליח לסחוף את הקהל אל תוך העולם שלו, מרגש אותם, מספר להם סיפור. ראיתי את עומר 3 פעמים – פעמיים במסגרת ההופעות האחרונות של להקת מורה (עומר, אם אתה קורא את זה, דע שאני מחכה לרגע שתתאחדו שוב) ופעם נוספת עם הטריו שלו. בשלוש ההופעות יצאתי נפעמת. לא פחות. קליין לא לבד על הבמה. הוא שילב לצידו את חגי כהן מילוא על הבס ואמיר ברסלר על התופים. הפעם הוא מארח את שי צברי (גם הוא מוזיקאי וזמר שאני מאוד אוהבת. כבר הספקתי לספור את הפעמים שראיתי אותו בהופעות) וזה שילוב מסקרן במיוחד!
כמה? 115 ש"ח
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

הופעה:
מה? Age is a Box
מתי? יום ה', 5.9.19, 21:00
איפה? סטודיו 207, רח' התחיה 14, תל אביב
למה? בואו נגיד את האמת, זו אחת ההמלצות שהכי חיכיתי לכתוב. כתבתי כבר כמה פעמים בחודשים האחרונים שאני נמצאת בסוג של מחסום כתיבה. מעטים הדברים שגורמים לי להתרגש ו-age is a box הם אחד מהם. לפני חצי שנה בערך (אולי יותר) הייתי בערב קפסולה של יאיר יונה (כמה ניים דרופינג של כשרונות בפוסט אחד) והם הופיעו שם. הערב שגם ככה התחיל כמו קסם, הוכפל בעוצמת הרגש. אנשים התאגדו סביב-סביב, הקשיבו ומבלי ששמו לב התמסרו למוזיקה. השבוע הם משיקים אלבום שהצלילים שלו הם בין פנזטיה למציאות. ואל תשכחו את הוידאו ארט של ענת גוטברג ונדב מאיר שעוטפים הכל ויוצרים חבר להקה מן המניין.
כמה? 50 ש"ח במכירה מוקדמת או 60 ש"ח בקופה
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *