המלצות תרבות 22-24.5

רגע לפני שאני מתחילה:
חזרתי. התגעגעתם? כי אני כן! המון זמן כבר לא פרסמתי. שמתי לב שאחרי כל כך הרבה שנים שאני כותבת את הבלוג, משבוע לשבוע הכתיבה הופכת להיות לי קשה יותר. לא פעם אני מתחילה ונוטשת באמצע. שמה במגירה וירטואלית ומחכה שתגיע ההשראה. והיא מגיעה… היא תמיד מגיעה. לפעמים לוקח לה זמן, אבל אז היא צצה לה בשיר שאני אוהבת, בתערוכה שמרגשת אותי, בשיחה שמנערת לי את כל החדרים בלב. השבוע יש מקבץ של כמה כאלה שתמיד מעוררים אותי….


פסטיבל:
מה? דוקאביב
מתי? 23.5-1.6.19, שעות משתנות
איפה? ברחבי העיר תל אביב
למה? 130 סרטים דוקומנטריים חדשים ומעל 260 הקרנות – הזדמנות לצפות בשינויים שמתרחשים בעולם, בתנודות הפוליטיות, הסביבתיות והאנושיות כפי שהן משתקפות מבעד לעיניהם של טובי היוצרות והיוצרים הדוקומנטריים. השנה לראשונה תתקיים הקרנה בחוף הילטון, של סרט הגלישה "דור המומנטום" בבימוי האחים ג'ף ומייקל צימבליסט ובהפקת רוברט רדפורד והקרנה של הסרט "בחזרה לוודסטוק" במתחם הדרייב אין הישן (תודו שזה אחד הדברים המגניבים שקרו פה לאחרונה). בין הסרטים שיוקרנו השנה: "הם לא יזקינו" של פיטר ג'קסון, "ארץ הדבש", זוכה הפרס הגדול בסאנדנס, "אפולו 11" של טוד דגלאס מילר, "חסד מופלא: אריתה פרנקלין", שיצא השנה אחרי 46 שנים בהן היה גנוז, "העדים של פוטין" של ויטלי מנסקי זוכה פסטיבל קרלובי וארי,"מפרץ הצללים" של נשיונל ג'יאוגרפיק – זוכה פרס הקהל בפסטיבל סאנדנס, "פגישה עם גורבצ'וב", מפגש פסגה בין שני הענקים ורנר הרצוג ומיכאל גורבצ'וב, "XY צ'לסי" על צ'לסי מאנינג, "מריאן ולאונרד: מילים של אהבה" על לאונרד כהן והמוזה שלו מריאן אילן, ו"סווייד: רוצים את הכל".
כמה? משתנה
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באתר הפסטיבל

הופעה:
מה? אבישי כהן: ביג וישיס
מתי? יום ה', 23.5.19, שעות משתנות
איפה? בארבי, דר קיבוץ גלויות 52, תל אביב
למה? נתחיל בעובדה שמדובר באחד המוזיקאים האהובים עלי ביותר. באותו אחד שמחזיר לי את האהבה לג'ז, בכל פעם שאני מכריזה שזה לא הסגנון שלי. באותו חצוצרן שגורם לי לעצור יום עמוס, רק כדי להקשיב לעוד צליל שלו. בואו נודה על האמת, אם קראתם את הפתיח שלי, בטח הבנתם שהתכוונתי אליו. כבר הפסקתי לספור בכמה הופעות הייתי… איזה כיף שיש עוד אחת השבוע!
כמה? 75
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק


פסטיבל:
מה? רבולושיין – על תרבות המהפכה של פסטיבל וודסטוק
מתי? יום ה', 23.5.19, 20:30
איפה? שכונת גן החשמל, אברהם הוסטל, לבונטין 7, פוטו ארט
למה? אם הייתם מאפשרים לי לחזור לכל תקופה בהיסטוריה, סביר להניח שהייתי מבקשת לחזור לשנות ה-60. לחיות את המוזיקה שאני כל כך אוהבת בזמן אמת. להיות מאלה שהולכים קילומטרים כדי להשתתף בפסטיבל וודסטוק. אז עד שתהיה לי איזו מכונת זמן, או לפחות שחזור של הדלוריאן, יש אלטרנטיבה – פסטיבל רבולושן, מחווה לשירים ולמוזיקאים של התקופה. אם הרצאות של יואב קוטנר, דנה קסלר, אורי משגב, הופעת מחווה של רותם בר אור לבוב דילן, זמרות שרות וודסטוק, אשר קדוש במחווה לשוגר מן ועוד המון המון המון דברים טובים
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באתר הפסטיבל

תערוכה:
מה? זומו בחצר הגלילית
מתי? יום ו', 24.5.19, 20:00
איפה? מכללת חצור, אזור התעשייה חצור הגלילית
למה? זומו, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לחצור הגלילית. מדובר בפרויקט חברתי-אמנותי, המציג תערוכה של אמנות עכשווית שמייצרת חיבור אמתי ועמוק בין האמנות, היוצרים שלה והקהילות שצורכות אותה. בהשתתפות: מיכה אולמן // פאטמה אבו רומי // שי אזולאי // הילה לולו לין פרח כפר בירעים // יאיר גרבוז // ג'ולי זמירי // האני ח׳טיב // דפנה טלמון // עפרי כנעני // שחר מרקוס // אסי משולם // פוטו ג׳ולי (נורית אגוזי ויינר ואלה ברק) // עמית קבסה //
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוקכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *