המלצות תרבות 1-6.4.19

רגע לפני שאני מתחילה:
חזרתי מהמדבר. מלאת אבק בבגדים, בריאות, בשיער, בנשמה. חזרתי מהמדבר מלאה באנרגיות, מחשבות. אוף כמה אני אוהבת את המדבר!

אירוע:
מה? פסטיבל ירושלים ה 18 לאמנויות
מתי? 1-8/4/19
איפה? ברחבי העיר ירושלים
למה? פסטיבל ירושלים ה 18 לאמנויות יתקיים בלוקיישנים שונים בעיר עם 55 מופעים ברחבי העיר: מקונצרט בכנסייה הסקוטית דרך הצוללת הצהובה ועד אולם הנרי קראון ומוזיאון ארצות המקרא. מוזיקה, תיאטרון, מחול, אמנות חזותית, שירה, קולנוע והצגות איכות לילדים. בין האירועים: תערוכת Non Non Fiction, עוסקת במערכת היחסים הסבוכה שבין האמנות לאמת, אמנים משתתפים: תמיר צדוק, אסי משולם, זהר גוטסמן, אלה ליטביץ, סשה סרבר ודוד דובשני; התערוכה "צורת הדברים שיבואו" עוסקת בדרכים שונות לחשוב על העתיד כפי שהן משתקפות מעבודות האמנות של שישה אמנים מובילים: נטלי אילון, ליהי תורג'מן, יעקב ישראל, שחר סריג, אלי גור-אריה, יותם דביר, עם דניאלה ספקטור שתופיע במרכז התערוכה; מחווה לצלם יורם להמן ועוד. מופע פתיחה: שי צברי ותזמורת הרחוב הירושלמית
כמה? משתנה
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באתר הפסטיבל

אירוע:
מה? פסטיבל הדו-שנתי לספרות ושירה ישראלית
מתי? 1-4.4.19
איפה? בית אבי חי, רח' קינג ג'ורג' 44, ירושלים
למה? פסטיבל "עונת הספרות", פסטיבל יחיד מסוגו בארץ לספרות ולשירה מקומית, מבקש לשים זרקור על הספרות והשירה העברית העכשווית והאלמותית. הפסטיבל מאגד במשך שבוע שלם אירועי תרבות רב תחומיים שעושים כבוד למילה המקומית הכתובה. יצירתם של משוררים וסופרים ישראלים תיחגג ברצף של אירועים מרתקים, בבסיסם – האהבה לספרות ולשירה, תוך חיבורים לתחומי אמנות ותרבות משיקים כמו מוזיקה, קולנוע, מחול, תיאטרון, שירה מדוברת ועוד. תוכן הפסטיבל הקרוב נע בין מחווה ליוצרים ותיקים שפועלים בינינו ולאלו שאינם, בין זרקור על יצירתם של כותבים צעירים ובולטים לבין מחוות ליוצרים ולטקסטים גדולים ובלתי נשכחים, בין אירועים גדולים לבין מפגשים אינטימיים וחד פעמיים: מחווה לעמוס עוז ז״ל, סוד הספרות הנשית לדורותיה, יוני ליבנה במסע מוזיקלי בשירת השינה של לאה גולדברג ועוד דברים מרתקים באמת.
כמה? משתנה
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באתר הפסטיבל

תערוכה:
מה? "אל ההרס" תערוכה זוגית של דדה וניצן מינץ
מתי? יום ה', 4.4.19, 20:00
איפה? גלריה זימאק לאמנות עכשווית כיכר המדינה, רח' ה' באייר 68, תל אביב
למה? נתחיל בעובדה שמדובר בזוג אמנים שאני אוהבת במיוחד. כבר שנים שאני עוקבת אחר העבודות שלהם ברחוב ובגלריות. בכל פעם השילוב של שניהם, וכל אחד בנפרד, גורם לי להתפעל. בתערוכה ״אל הרס״ יוצגו אוסף חפצים שנאספו ושומרו מתוך הריסות בניינים נטושים בתל אביב אשר כל אחד מהם הפך מצע לציורי חיות העץ של דדה ולמילות שיריה של מינץ, אשר בעצמם מהווים חלק בלתי נפרד מהנוף העירוני. באמצעות צילומים תיעודיים של המבנים ההרוסים ויצירת שבלונות המבוססות עליהם, מבקשים דדה ומינץ לשמור על הקשר ההדוק בין האובייקטים לבין החללים שפעם הכילו אותם. תהליך העבודה הייחודי של השניים, המשמר ומנכיח את קיומם של אותם בתים ישנים, פותח בפנינו שאלות ותהיות אודות אותה סביבה העירונית שהייתה – ואיננה. השימוש בחפצים שנמצאו בתוך המבנים הנטושים מעלה מחשבות לגבי המרחב העירוני ההיסטורי, לגבי השינויים המהירים והדרסטיים שעוברים על אותו מרחב ולגבי ההשלכות החברתיות, הפוליטיות והכלכליות המתלוות אליהם. כיום, כל המבנים בהם ביקרו נמצאים בתהליכים שונים של שיפוץ, שימור, הריסה או בניה מחדש. חלקם נהרסו ונבנו מחדש.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

הופעה:
מה? פסטיבל פסנתר 360 – המלצה חוזרת
מתי? 20.3-9.4.19, שעות משתנות
איפה? לבונטין 7, רח' לבונטין 7, תל אביב
למה? 11 ימים גדושים בהופעות ייחודיות של אמנים מובילים ממגוון סגנונות עם ביצועים מיוחדים, שיתופי פעולה ואירוחים בלתי צפויים והפתעות נוספות. בפסטיבל 360 מעלות הפסנתר נמצא במרכז, ממוקם על רצפת הלבונטין, כאשר הקהל מתאגד מסביבו ב-360 מעלות. הפורמט המיוחד הזה מייצר אווירה קסומה ואינטימית, בה הקהל מקיף את האמנים וקרוב אליהם מרחק נגיעהבין האמנים שיופיעו השנה בפסטיבל: דניאלה ספקטור, נעם רותם, היללה, עינב ג׳קסון כהן שתארח את קרני פוסטל, איה כורם, זאב טנא ואודי בונן, פלורה, עדי רנרט, איה זהבי פייגלין ועוד.
כמה? מחירים משתנים
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים הפרטים באתר הפסטיבל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *