הפלייליסט של ג'ייק אסולין

במשך עשור כתב ג'ייק אסולין שירים למגירה. לפני כשנתיים חבר לגיא שמי (מוזיקאי מוכשר בעצמו) ואט אט הקליט את האלבום. הטקסטים מתארים מצב קיים, מפרקים אותו, מחפשים את המהות והאמת. מבקש לנער קצת את האבק והחול מעוור אותנו. רגע לפני השקת אלבום הבכורה, ״לא ימצאו כאן כלום״ ביום ג' (12.3), הוא ייצר פלייליסט משובח מאוד שמכניס אותנו קצת יותר לעולם שלו…
(ואם כבר דיברנו על גיא שמי… תנו קפיצה להמשך הפוסט)

Song For The Dead – Queens Of The Stone Age
מת על הריפים שלהם , על הסאונד שלהם ועל איך שהלהקה הזו מתפתחת כל אלבום. הם קצת נרגעו עם הנגריית גיטרות שלהם בשנים האחרונות ( לא שזה בהכרח רע) אבל פה הם עדיין בשיא אונם, מבחינתי הדובדבן בקצפת של האלבום המצוין הזה!

טום וויטס – Tango Til They're Sour
בשנים האחרונות אני רק מגלה אותו יותר ויותר. תמיד היה לי 'אחגדול' מוזיקלי. דמות כריזמטית וכובשת שיכלתי להסתכל עליה בהערצה ולייחל להיות כמותה. זה התחיל בקורט קוביין המשיך בלאונרד כהן וכבר כמה שנים זה האיש הענק הזה, עם הקול האדיר הזה. מי צריך דיסטורשן כשיש לך מיתרים כאלה בגרון ?

לא – יש לי חברה
גיא שמי , שהפיק מוזיקלית את האלבום שלי ' לא ימצאו כאן כלום' וניגן בו גיטרות וכינורות , מוביל כבר כמה שנים הרכב צנוע ויפהפה בשם "לא" . שום דבר שם לא קונווציונאלי וכל שמיעה אתה מגלה עוד משהו קטן שהחביאו לך בעיבוד ואני עף על זה. פה הכנסתי שני ציפורים כי הם מבצעים שיר של 'טיפקס' – אחת הלהקות שעשו מהפכה במוזיקת הפופ בארץ כשהכניסו לרדיו מוזיקה מזרחית מהדלת הראשית.

אדומי השפתות – מה לך יחידה
אני אוהב את ברי סחרוף בכל צורה, אבל הפרויקט הזה של שירי אבן גבירול יחד עם רע מוכיח הוא הכי מיוחד עבורי. כחובב פיוטים של משוררי ימי הביניים (בעיקר מתוך התפילות), וכמי שהתנסה בהלחנת שירי משוררים לא פעם (בעיקר למגירה), האלבום הזה מצליח להפיח רוח חיים בטקסטים המליציים ולהכניס אותך לעניין בלי להיות ארכאי ומאולץ כמו שקורה לפעמים עם אלבומי שירי משוררים. הוא רענן, מתוחכם ועשיר בצבעים ואווירה.

Reckoner – Radiohead
אין הרבה מה להוסיף. ה-להקה הכי משפיעה מבחינתי במוזיקה בעשרים שנה האחרונות. תמיד צעד אחד לפני כולם בכל מה שהם נוגעים בו. את השיר הזה ספיציפית אני יכול לשמוע בלופים כמו שהוא ואז גם לנגן את גרסת הכיסוי הנהדרת של (ג)נרלס ברקלי לשיר הזה .

ג'ייק אסולין / לא ימצאו כאן כלום / השקת האלבום / יום ג' 12.3 / לבונטין 7

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *