המלצות תרבות 17-22.12

רגע לפני שאני מתחילה:
אני עושה רשימות. רשימות של מקומות שאני חייבת להיות בהם. רשימות של ספרים שאני רוצה לקרוא. רשימות של דברים שאני צריכה להספיק עד הקיץ. רשימות…
סיכומי מחשבות. סיכומי שנה. סיכומי אהבות. סיכומים.
את הרשימות והסיכומים אני שומרת לעצמי. קרוב ללב.

הופעה:
מה? נועם בנאי – השקת אלבום
מתי? יום ג', 18.12.18, 22:00
איפה? זאפה, רח' ראול ולנברג 24, תל אביב
למה? נראה שנועם בנאי עבר דרך ארוכה בזמן האחרון וקשה להתעלם מכך. גם אם מבודדים את הסיפור האישי, בנאי הוא משהו מיוחד. יש לו קול נעים וצלילים חמים. הוא מספר סיפורים בשירים שלו ודואג לשמור את המאזינים קרוב-קרוב. הוא כנה ואישי. הצלילים מקומים, עשירים ועבים. במופע ההשקה תתארח רז שמואלי שהיא יוצרת מוכשרת בפני עצמה (תציצו בקליפ החדש שלה)
כמה? 85 ש"ח
איפה נרשמים? מומלץ לרכוש כרטיסים מראש. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

הופעה:
מה? The angelcy – השקת אלבום
מתי? יום שבת, 22.12.18, 21:00
איפה? האנגר 11, נמל ת"א, רח' כ"ג יורדי הסירה 1, תל אביב
למה? אתחיל בווידוי, הייתי בטוחה שיש ל- The angelcy יותר משני אלבומים. הם נמצאים בפלייליסט שלי כל כך הרבה זמן, הייתי בכל כך הרבה הופעות, שהיה נדמה שיש להם לפחות 3 אלבומים, והנה יוצא הרביעי.
זה אלבום מצוין. כשסיפרתי עליו לחברה, קראתי לו 'אלבום חורף', אבל זו לגמרי הגדרה שלי. אלבום שהצלילים עוטפים אותך, רכים. הקלרינט שמגיח בין הצלילים, התופים. אני לא יודעת אם זה רק בדמיון שלי, אבל יש משהו קצת עצוב בשירים. גם באלה הקצביים יותר. משהו מתמשך, פורט על הרגש, משתהה. נו… אלבום חורף! אני יודעת שיצאו כבר כמה שירים וקליפים, ואני מודה שמונה ליסה מצויין ואני מתה על הקליפ, אבל שני השירים שאני הכי אוהבת הם breakdown ו- all around the wishing well. תקשיבו להם שוב ושוב!
מתארחים: דניאלה ספקטור ונאצ'י נאצ'.
כמה? 145 ש"ח
איפה נרשמים? מומלץ לרכוש כרטיסים מראש. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

תערוכה:
מה? עדות מקומית
מתי? יום ה', 20.12.18, 19:00
איפה? מוזיאון ארץ ישראל, רח' חיים לבנון 2, תל אביב
למה? עדות מקומית, התערוכה האזורית לצילומי עיתונות, מוצגת מידי שנה לצד התערוכה העולמית לצילומי עיתונות "WORLD PRESS PHOTO". בתערוכה השנתית מוצגים מיטב צילומי העיתונות והתיעוד מישראל ומהרשות הפלסטינית. התערוכה נאצרת בקפידה מדי שנה על-ידי אוצר אורח ומשקפת רצף אירועים שנתי ותמונות נבחרות המנציחות רגעים בעלי ערך תרבותי, חברתי, תקשורתי ובעלי משמעות אנושית. התערוכה מציגה רטרוספקטיבה של אירועי השנה החולפת, המשתקפים מבעד לתחומים השונים.
החל משנת 2008, בשיתוף עם מרכז פרס לשלום, מתקיים פרויקט Frames of Reality – סדנת חשיבה וביקורת לקידום שיח מקצועי ואישי בין צלמי עיתונות מקצועיים; ישראלים ופלסטינים.
כמה? הכניסה ללא תשלום בערב הפתיחה בלבד (לאחר מכן, תשלום בהתאם לתעריף התערוכות)
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

פסטיבל:
מה? מנורת לילה
מתי? ימים ה' ושבת, 20/22.12.18
איפה? שכונת נווה שאנן, תל אביב
למה? פסטיבל 'מנורת לילה', יתקיים זו השנה החמישית ברציפות. הפסטיבל הינו אירוע אמנות לילי במרחב הציבורי המתקיים ברחובות שכונת נווה שאנן, שכונה רב-תרבותית ההופכת במהלך הפסטיבל לבמת שיח בין עברה של דרום תל אביב להווה. שם הפסטיבל נגזר מתכנית בניין העיר המקורית של השכונה (שרק מחצית ממנה התממשה) המתבססת על צורה של מנורה בת שמונה קנים, שבמרכזם השמש – רחוב לוינסקי, תכנית אותה הגה האדריכל יוסף טישלר ב 1921. במסגרת הפסטיבל, המרחב הציבורי, הגינות, פינות הרחוב, בתי העסק והחללים העירוניים, יהוו במה למיצבי ומיצגי אמנות ואור הנעים בין אמירה נוסטלגית אודות עברה של השכונה להתבוננות בטריטוריה המורכבת של ההווה. באירוע יוצגו שלל מיצבים פיסוליים, מיצגים חיים, הקרנות וידאו והופעות חיות של מוזיקה מקומית סביב מוקדי חום חורפיים. פסטיבל "מנורת לילה" הוא פרי יוזמתם של יאשה רוזוב ועברי באומגרטן, יזמי תרבות ועירוניות ובהפקת עיריית תל אביב-יפו, אגף קהילה דרום ומחלקת אומנויות. השנה הפסטיבל מארח את האוצרת רווית הררי כחלק מצוות אוצרות הפסטיבל.
שימו לב – יש גם אירועים המותאמים לילדים!
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים הפרטים באיוונט בפייסבוק

מיכל בן טובים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *