המלצות תרבות 15-20.10.18

רגע לפני שאני מתחילה:
אני חייבת להודות שאני לא מחובבי הקאברים. לרוב אני נשארת נאמנה למקור. מצד שני יש גרסאות כיסוי שגורמות לי להתאהב בשיר ולגלות אותו מחדש, דווקא דרך הביצוע המחודש. בשבוע שעבר הייתי בהופעה של גדי רונן, בין השירים שלו, הוא בישר שהשיר הבא ברשימה הוא קאבר והתחיל לנגן. בחיי שלקח לי זמן לזהות. רק לקראת הפזמון, הבנתי שמדובר בלטאה של פורטיס. הוא ביצע את השיר כל כך יפה, שלרגע זה היה נשמע כמו שיר חדש ושלו. כאלה קאברים אני אוהבת. חוזרת אליהם שוב ושוב. עד שתהיה הקלטה של זה (אם תהיה), נעשה כבוד לפורטיס. בכל זאת… פורטיס!

 

הופעה:
מה? סיון טלמור
מתי? יום ג', 16.10.18, 20:30
איפה? קן הקוקיה, רח' נעם 3, יפו
למה? בואו נדבר רגע על סיון טלמור. כלומר, אני אדבר (או אכתוב) ואתם תקשיבו (או תקראו). היא וואו! אני פשוט אוהבת את השירים האחרונים שלה. יש בהם משהו חדש וממכר… אם נוסיף לזה שהקליפים שלהם מעוצבים כל כך, נוצר מצב שאני פשוט בוהה בלופ מהנה! השבוע היא מגיעה להופעה אקוסטית ביפו ומחממת מנועים לקראת השקת האלבום השלישי שלה.
כמה? ללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

תערוכה:
מה? אירוע נעילה – תערוכה זגמייסטר & וולש: רטרוספקטיבה
מתי? יום ג', 16.10.18, 19:30
איפה? מוזיאון העיצוב חולון, מדיטק חולון – גולדה מאיר 6, חולון
למה? חגיגת נעילת התערוכה זגמייסטר & וולש: רטרוספקטיבה באירוע קוקטיילים. האירוע יפתח עם הרצאה קצרה מקדימה על עיצוב התנסותי וחוויה אינטראקטיבית, ובשעה 20:30 יוקרן "הסרט השמח" סרטם של סטפן זגמייסטר ובן נאבורס. החיים של סטפן זגמייסטר נראו מושלמים: משרד מצליח בניו יורק ואין סוף פרויקטים, בין השאר, עם אמנים נודעים כמו הרולינג סטונס ולו ריד. אבל הוא התקשה להאמין שבזה מסתכם הכל. זגמייסטר החליט לרתום את כישורי העיצוב שלו ולנסות לשנות חייו בעזרת שלוש שיטות שונות לחיפוש אחר האושר: מדיטציה, טיפול פסיכולוגי ותרופות פסיכיאטריות. הוא מדד, רשם ודיווח בקפדנות על תחושותיו ומחשבותיו, הכין רשימת מטלות ונתן לעצמו ציונים על כל ביצוע. אלא שלהבדיל מניסויים במעבדה, גורמים בלתי צפויים חוללו שמות בדו"חות המעקב הקפדניים אך גם פתחו בפני זגמייסטר אופקים חדשים. החל מהשעה 22:30 יתחיל סיור VIP בתערוכה בה יגלה הקהל דרך עבודות של הסטודיו כיצד מעבירים רגש, מסר, מחאה ודעות אישיות באמצעות צבע, צורה, חומר וטקסטורה.
כמה? 45 ש"ח במכירה מוקדמת או 50 ש"ח בערב האירוע
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באתר המוזיאון

הופעה:
מה? אינדי סיטי
מתי? יום ד', 17.10.18, 19:30
איפה? רחבי העיר ירושלים
למה? בשבוע שעבר קראתי דיון שלם בנושא פסטיבלים של מוזיקה – צריך/לא צריך, למי זה תורם ולמה בכלל מתעקשים לקיים את זה. בגדול? אני בעד. כל עוד יש אפשרויות שונות ומגוונות לשמוע מוזיקה מוכרת וחדשה, כולם מרוויחים. מה גם שאני אוהבת את אינדי סיטי – אני יכולה ליהנות מכל השפע, מבלי שאני נאלצת לישון באוהל, פלוס לקראת הפסטיבל תמיד יוצאים קליפים מעולים עם ביצועים משובחים. השנה מופיעים בפסטיבל הירושלמי תומר ישעיהו, The Paz Band, נטע אלקיים, מאגי היקרי, עדן דרסו, רמי פורטיס ועוד.
כמה? הכניסה חופשית וללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

תערוכה:
מה? אוהבים אמנות. עושים אמנות
מתי? ימים חמישי-שבת, 18-20.10.18
איפה? ברחבי העיר תל-אביב יפו
למה? נתחיל בזה שאני קצת מופתעת מזה שאירועי אוהבים אמנות. עושים אמנות מתקיימים כבר 16 שנה. זה היסטרי! מצד שני, כשזה טוב, זה טוב! אין סיבה שזה לא ימשך כך כך הרבה שנים. מדי שנה מתקיימים פרויקטים אמנותיים חד-פעמיים מיוחדים ל'אוהבים אמנות. עושים אמנות'. הנוצרים מתוך ערנות והקשבה לשיח האמנותי העצמאי ולתהליכים המתחוללים בשדה האמנות, לצד תהליכי פיתוח עירוניים. השנה בחרו המארגנים להפנות מבט אל הקשר שבין אמנות, סביבה וקהילה באמצעות ארבע שכונות בחלקה הדרומי של העיר תל אביב-יפו. כל אחת בעלת צביון סביבתי, קהילתי, חברתי ותרבותי ייחודי ושונה: שוק לוינסקי, נווה אליעזר, יד אליהו ונווה שאנן. לצד הפרויקטים המיוחדים, 150 (!) אמנים יפתחו את חללי היצירה שלהם לפגישות, שיחות ומפגשים מרתקים לצד 30 גלריות ו־5 מוזיאונים ברחבי העיר, שיהיו פתוחים בחלק מהזמן ללא תשלום ועם פעילויות מיוחדות ל"אוהבים אמנות. עושים אמנות"
כמה? הכניסה חופשית לכל האירועים
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים הפרטים באיוונט בפייסבוק

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *