המלצות תרבות יום א' 22-28.7

רגע לפני שאני מתחילה:
מכירים את הסצינה הזו באנטומיה של גריי, זו שמרדית וכריסטינה רוקדות כדי להוציא את העצבים\מתח\עצב (מחקו את המיותר)? אז אני דוגלת בשיטה. בגדול, אני דוגלת בשיטה המשולבת – לבכות ואז לרקוד. רק ככה הכל באמת יוצא מהמערכת שלי ואני יכולה להמשיך לשאר הדברים. צריכים לשים מוזיקה טובה, כזו שמעוררת את הגוף לרקוד…
כל מטרת הוידוי הזה, הוא רק פריוויו לסצינה טובה בהרבה של והיא שייכת כולה לדניאלה ספקטור ודאנה איבגי…

חוגגים למען שוויון:
מה? חוגגים למען שוויון עם רבע לאפריקה
מתי? יום א', 22.7.18, 21:00
איפה? כולי עלמא, רח' מקווה ישראל 10, תל אביב
למה? אירועי השבוע האחרון היו נוראיים. לא פחות. שנאת האחר, חוסר קבלה, הדרה במסווה של דמוקרטיה ושלטון הרוב. זה עצוב, זה מביך וזה לא נגמר.
כחלק מאירועי התמיכה, מגיעים חברי רבע לאפריקה לחגיגה שוויונית לגמרי בכולי עלמא. הזדמנות טובה להראות קצת אהבה עם מוזיקה טובה.
כמה? ללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

הופעה:

מה? פסטיבל קיץ של בית אבי חי
מתי? 23-31.7.18, 20:00
איפה? בית אבי חי, רח' המלך ג'ורג' 44, ירושלים
למה? 7 עשורים, 7 נקודות מבט, 7 ימים של תרבות ישראלית, למעלה מ-70 משתתפים. במרכז הפסטיבל שבעה ערבי מקור רב-תחומיים המוקדשים לתופעה תרבותית אחת בכל עשור: משירת המשוררים העברית ועד לחיבור הגלובלי של ישראל לעולם, מהלהקות הצבאיות ואריק איינשטיין ועד לפיוט, לתפילה, ולתחיית התרבות המזרחית. בין המשתתפים: ירדנה ארזי, זהבה בן , חיים באר, שם טוב לוי, מיקי גבריאלוב, דורי מנור, רונה קינן, קובי מידן, עידן אלתרמן אלון אולארצ'יק, יואב קוטנר, אהוד בנאי, מאור כהן, דנה ברגר, ערן צור, יאיר אגמון, "דיוואן הלב", קובי אפללו, שי צברי ועוד… העשור הראשון –שנות החמישים- רֶגַע אֶחָד שֶׁקֶט בְּבַקָּשָׁה –מסע אל מילותיהם של נתן אלתרמן, לאה גולדברג, חיים גורי, נתן זך ועוד…
העשור השני- שנות הששים- פרחים בקנה – מחווה רב-דורית ללהקות הצבאיות ולתרבות המגויסת של שנות השישים, עם כוכבי הלהקות הצבאיות מכל הזמנים וקטעי וידיאו מיוחדים. העשור השלישי- שנות השבעים- כמה חם בבית- ערב מחווה מיוחד לאריק איינשטיין בהשתתפות חברים ושותפים לדרכו האומנותית. העשור הרביעי- שנות השמונים- עת הזמיר – מסע מחודש, ספרותי, תיאטרלי ומוזיקאלי אל חומרי הכתיבה והמציאות של הרומנים הקאנונים "נוצות" ו"עת הזמיר" ושאלות שנדמות רלוונטיות מתמיד. העשור החמישי- שנות התשעים- אנחנו העולם- העשור החמישי הביא אתו שפה חדשה בספרות, בשירה, בקולנוע ובמוזיקה. העשור השישי- שנות האלפיים- הללו – פיוטים מהמסורת היהודית נכנסו לפלייליסט של הרדיו הישראלי קבלת שבת מיוחדת לט"ו באב ציון. העשור השביעי – תור הזהב – מחזירים עטרה ליושנה-התרבות המזרחית מגיעה לקדמת הבמה של התרבות הישראלית ומשנה את השיח דרך מוזיקה, תיאטרון, ספרות וקולנוע.
כמה? 60 ש"ח
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

הופעה:
מה?הפיית'פול בראד'רס
מתי? יום ד', 25.7.18, 21:00
איפה? אנא לולו, רח' הפנינים 2, יפו
למה? טוב, מדובר בדבר מעולה שאיכשהו הכרתי רק השבוע. אז כדי שאתם לא תעשו את אותה טעות ותחכו ליד המקרה, הנה אני מכירה את פיית'פול בראד'רס – חבורה של 7 מוכשרים, ביניהם ישיב כהן (MONC) עם שיר ראשון שתופס אותי כבר כמה ימים. אמנם זה רק התחלה, אבל איזו התחלה מעולה…
כמה? ללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

פסטיבל:
מה? פסטיבל הבלוז
מתי? ימים ד'-ה', 25-26.7.18
איפה? ברחבי העיר שדרות
למה? זו ההמלצה הכי מרגשת השבוע – פסטיבל הבלוז בשדרות. כבכל שנה, גם הקיץ, ימית הגר מביאה את הבלוז, אבל השנה היא יורדת איתו דרומה, לשדרות. מה בפסטיבל: BIG A ביג איי (אנתוני שרוד), זמר וגיטריסט בלוז, בהופעה ראשונה בישראל ! ילוו אותו ירון יהוא (בס) ואביב ברק (תופים), שי צברי מארח את עוזי רמירז, אוחנה בראס בנד – או בשמם OBB , המעולים במיוחד, ירון בן עמי יחד עם 5 מוסיקאים עיוורים, הקרנה מיוחדת של We juke up in here שמתעדת את סצינת הבלוז העכשווי במיסיסיפי ארה"ב, הופעות חיות מקומיות, תקלוטי בלוז, סדנאות ועוד.
כמה? ללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

בקטנה:
שתי המלצות על סדרות טלויזיה, שהעניין שלי בהן הוא בכלל לא התוכן… אלא פס הקול. כן, מדובר בסדרות טובות מאוד, מעניינות, אבל המוזיקה שמלווה אותן… אוף! זה מדהים. בכלל נראה לי שבשנים האחרונות הבינו שם בחדר הבקרה שהמוזיקה שמלווה את הסצינות לא פחות חשובה מהמשחק עצמו.
אז קבלו את פס הקול של חפצים חדים, סדרת מתח קודרת על עיתונאית שחוזרת לעיירת הולדתה לחקור רצח של שתי נערות. – מלא בלד זפלין, ביצועים אפלים של שירים נהדרים, הולי ווטר ועוד
ועכשיו תתמכרו גם לפס הקול של POSE, סדרה מבית ראיין מרפי (גלי) שמציגה את חייהם של קהילת הטראנס שנות ה-80 בניו יורק. המון גלאם על פני השטח, המון עצב וכאב בחדרי חדרים. בכל פרק מתקיים "נשף" בו עולות הנשים, כמו בתצוגת אפנה, על רחבת הריקודים, לפי קטגוריות ומציגות את החיים! פס הקול, כיאה למרפי וכיאה לשנות ה-80, מלא בנצנצים ואבקת פיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *