הפלייליסט של לירון מיוחס

אני מקווה שזה יתקבל באהבה, אבל הדבר הראשון שעלה לי בראש כששמעתי לראשונה את לירון מיוחס היה הסרט ונגו (vengo). אני לא זוכרת ממנו יותר מדי, אבל פס הקול הצועני שלו והקריאה לנוודות ממכרים.
אחר כך קראתי קצת יותר על לירון, וזה לשמחתי זה התחבר.
"רוחות מדבר יקרבוני אל האדמה שבה חפצתי"… דואליות שבין הרוחות שנודדות אל מול האדמה שמשאירה אותך קרוב לצלילים ולבית. קצת נכנסתי פה לפלוספיה שלא התכוונתי, אבל אתם בטח מבינים… זה מצוין! ממש מצוין!

אז הנה, כמו שאני אוהבת, לקראת הופעת ההשקה שלה בשבוע הבא (3.7), הנה פלייליסט עם המון השראה. יש פה בחירות שהחזירו לחיי כמה אהבות ישנות (הו רג'ינה…)

Negrume Da Noite – Ilê Aiyê
מוזיקאים מדרום איטליה ומפלסטין. הכירו לי אותם חברים מאיטליה לפני יותר מעשר שנים. כבר מהפעם הראשונה שהקשבתי להם, הדיסק הזה לא יצא לי מהמחשב, אייפד וכו'. יש כאן שילוב נפלא בין מוזיקה דרום איטלקית, ערבית, ואנדלוסית . פשוט תענוג.

רגי'נה ספקטור- SAMSON
רג'ינה ספקטור הייתה חלק גדול מההתפתחות המוזיקלית שלי. יש לבחורה הזאת אומץ ויצירתיות שאין כמוה: הומור משולב בדרמה, הרמוניות וטקסטים מעולים. בנוסף, היא גרמה לי להתאהב בפסנתר.

טיפקס – והפעם שיר אהבה
אין על טיפקס. גדלתי עליהם. הם שילבו את התרבויות והעדות הישראליות בצורה ממגנטת. השיר הזה נכנס לי ללב, וכשלמדתי לנגן בחצוצרה, זה היה ליין החצוצרה הראשון שלמדתי (:

זוהר פרסקו – מרים הנביאה
זוהר פרסקו הוא הפרקשניסט הכי טוב שיש. העבודה הקולית שהוא עושה בשנים האחרונות,יחד עם הקומפוזיציות המורכבות של המקצבים היא בעיניי יצירת מופת. למדתי המון בזכותו.

חוזה גונזלס – cycling trivialities
גונזלס הוא אחד המוזיקאים המרגשים שיש היום. הוא ממשיך לכתוב ללא הפסקה,מופיע ומרגש, לבד עם הגיטרה או בהרכבים קטנים. הוא מאוד השפיע עלי בנגינת הגיטרה, ובמלודיות שאני מלחינה. השיר הזה הוא יצירת המופת הכי גדולה שלו בעיניי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *