מוזיקה נגד הגירוש

לרוב אני כותבת את הפתיח. הפעם, הוא כולו של שירה יהב, ממארגני הערב 'מוזיקה נגד הגירוש' – אמנים מכל הקשת החברתית והפוליטית שמתנגדים לגירוש הכפייה של יותר מ-30 אלף מבקשי מקלט. המוזיקה חשובה, אבל
יותר מזה, חשובה כאן המטרה. המילים של שירה אומרות הכל:

כל הגירוש הזה תפס אותי קצת לא מוכנה, אם לומר את האמת. מזה כמה שנים שהקהילה נקשרה בחיי ואני בחייה. מזה כמה שנים שאנחנו, קבוצה מצומצמת של פעילים ופעילות, מתראים כמעט מדי שבוע בחולות או בניצנה או בהפגנה או ביומהולדת. אני מדי פעם נעלמתי, כדרכה של נערה חרדתית עם לב שביר, אבל בסה"כ היה זה אולי חוט השני המקשר של השנים האחרונות (והמשמעותיות) בחיי. העניין הוא, שבתוך כל הבלאגן הזה של הגירוש שעוד אצטרך להידרש לו ככל הנראה ביום מן הימים, הבנתי שאם לא אשמע גם קצת למה שהלב שלי רוצה ולא רק למה שהמציאות מייצרת- שקט אני לא אמצא בקרוב.

ומה הכי קרוב שאני מכירה לשקט? מוזיקה! ואם אפשר אז מוזיקה רועשת במיוחד, מיבשות רחוקות במיוחד.

Chura band
Chura band היא להקה אריתראית maid in tlv שיש לי ולעשרות אלפי מעריצים מסביב לגלובוס (תציצו ביוטיוב ובפייס) מקום חם בשבילה בלב. הלהקה, שמונה עשרה נגנים-זמרים וזמרת אחת מוכשרת, שרה על המצב הבלתי אפשרי של החיים תחת המשטר הצבאי בדיקטטורה האריתראית.

יונתן מרכוס וחברים – סודן ז"לל אף אחד
יונתן מרכוס וחברים, בביט אפריקאי שכזה, מזכירים שכל החרא בעולם יכול להשמע זהב בקצב הנכון ושתמיד אפשר למצוא דרך להיות בצד הנכון של ההיסטוריה.

Theo Philly – Break it Down
Born and raised בחצר האחורית של דרום תל אביב, תיאו אריגבי (theo philly ), בן למהגרים מניגריה, קיבל צו גיוס בזמן שחבריו לכיתה מביאליק רוגוזין קיבלו צו גירוש. עכשיו הוא משרת בצה"ל ובין לבין מוציא סינגלים ששואבים השראה מטופאק שאקור. מדי פעם אני משפשפת את העיניים ומזכירה לעצמי שהוא רק בן 19 ועדיין לא יודע שיט על העולם; לא יודעת אם יש בזה יותר תקווה או דיכאון.

החצר האחורית – הפליט
על החצר האחורית אין מה להכביר במילים. רק אגיד שכשהמוזיקה הנוגעת-פוצעת הזו פוגשת את המשחק המטורף של שחקן הקאמרי (פליט סודני בעצמו) סמואל אלשיך- הדמעות כבר יורדות מעצמן.

מיכאל גריילסאמר – מתעורר
מיכאל גריילסאמר הוא תופעת טבע אמיתית. ראסטאפארי לבן עם אווירת אפריקה ומילים בעברית שחודרות לבבות. כשהוא אומר "אני רוצה להיות פה גם מחר" אני מזמזמת לי תפילה וחוזרת למרוץ.

כל הא.נשים הטובים והטובות האלה ורבים אחרים יגיעו לבסקולה ביום ראשון, לחגיגה של סולידריות באירוע מוזיקה נגד הגירוש. יהיו שם רק נשים ואנשים חפצי חיים ורוח ואור. מוזמנים ומוזמנות להגיע, הכניסה חופשית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *