תרבות יום א' 11-17.2.18

רגע לפני שאני מתחילה:
אחת לכמה זמן, אני חוזרת לשורשים. נוטשת את כל מאגר המוזיקה החדש שאספתי בזמן האחרון ומקשיבה לתקליטים שאני ממש ממש אוהבת. בחודשים האחרונים אני מקשיבה באובססיביות לאחרית הימים. זה הפך לקונפליקט של ממש – מצד אחד, זו להקה ותיקה מאוד. מצד שני, רק בזמן האחרון הקשבתי לה באמת. ראיון קצר עם מירי אלוני שסיפרה על השיר נסיכה, מתוך האלבום היחיד של אחרית הימים, גרמו לי לשמוע שוב ושוב ושוב את כל האלבום כולו. כמה קסם היה בו. איזה צלילים שגומרים לכל כך הרבה מיתרים חדשים בלב שלי לרטוט…

תערוכה:
מה? Paragone
מתי? יום ה', 15.2.18, 20:00
איפה? גלריית 8P, רח' הפטיש 1, תל אביב
למה? Paragone (באיטלקית: "השוואה") הוא השם שניתן למאבק על הבכורה בין האמנויות בתקופת הרנסנס. הקריטריון החשוב ביותר אשר שימש לשיפוט של יצירות אמנות ברנסנס היה מידת המימזיס, מידת הקרבה לטבע. חיקוי המציאות – והאפשרות לגבור עליה ולשכלל אותה – שימשו קריטריונים מרכזיים ליצירה ולאופן שבו התקבלה על ידי הקהל. מאבק הפאראגונה הרנסנסי הוא מטאפורה יפה למתח התמידי החבוי ביצירת דימויים. זהו המתח הטמון במעבר מהעולם התלת-ממדי, החומרי, אל עבר הדימוי השטוח – אל עבר אותה שטיחות שחוקר האמנות קלמנט גרינברג הכתיר בשנות הששים כמאפיין המרכזי וההכרחי של הציור. אבל האם זה באמת כך? האם דימויים הם בהכרח שטוחים? בתערוכה ניצבות עבודות של 3 אמניות ואמן, אשר עוסקות כולן באופן שונה בקליטה, בפרשנות ובדרכי העיבוד והפענוח של החלל באמצעות הדימוי השטוח. העבודות מציעות פתרונות מגוונים למערכת היחסים המורכבת שבין התלת-ממדי לדו-ממדי: כולן מבקשות להתייחס למרחב, לסמן מקום, לתת לו פשר ולהעניק לו קיום ממשי בתוך הדימוי, ובאמצעות הצבתו בחלל. מציגים: מתן אורן, הילה שפיצר, חן אפרתי וטל גולני.
כמה? ללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

מחול:
מה? משחק הסטראוטיפים – لعبة الصو النمطية
מתי? יום שבת, 17.2.18, 12:00\14:00
איפה? מרכז תרבות מנדל, רח' התקומה 1 (פינת רחוב התחיה), יפו
למה? משחק הסטראוטיפים הוא מופע מחול אינטראקטיבי בעברית ובערבית, המזמין את הצופים הצעירים והמבוגרים כאחד להיחשף לקטעים מתוך יצירותיה של הכוריאוגרפית הישראלית המוערכת יסמין גודר, ומקיים שיח על איך ניתן להסתכל על מחול, ואיזה תפקיד מגדר משחק בו. כוריאוגרפיה: יסמין גודר | רקדנים יוצרים: שולי אנוש, אופיר יודלביץ | תרגום לערבית: סחר דאמוני
כמה? 25 ש"ח. כדאי לרכוש מראש באתר.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

הופעה:
מה? דן בילו – הופעת השקה
מתי? יום שבת, 17.2.18, 22:00
איפה? בר גיורא החדש, רח' אבן גבירול 30, תל אביב
למה? FWYL & LIKY. בקלות הייתי יכולה לחשוב שמדובר במילה לא מובנת. התעלמתי מזה ופשוט הקשבתי לשיר. רק אח"כ, כשכבר חרשתי כמה פעמים על הצלילים, קראתי שזה ראשי תיבות של " Find What You Love and Let It Kill You. מיותר לציין שזה רק העצים את החיבה שלי לשיר ולקליפ?
השבוע דן בילו משיק את האלבום הסולו השני שלו, Speech Bubbles. תקשיבו לו טוב טוב. הוא משהו מיוחד.
כמה? 70 ש"ח
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

תערוכה:
מה? מקבץ תערוכות בגלריית אום אל פחם
מתי? יום שבת, 17.2.18, 12:00
איפה? גלריית אום אל פחם, רח' חיפה, אום אל פחם
למה? מקבץ תערוכות חדש בו יוצגו שלוש תערוכות מרכזיות: בחלל התחתון של הגלריה תוצג תערוכת יחיד רחבת היקף לאמן הוותיק והמוערך אבנר כץ. בחלל העליון של הגלריה תוצגנה שתי תערוכת יחיד של הצלם דניאל צ'צ'יק, ולצידה תערוכת יחיד של הצלמת הדרוזית אמירה זיאן, זוכת פרס אמן צעיר של משרד התרבות לשנת 2017 . בנוסף, יוצג מקבץ עבודות וידיאו עם עבודות של האמנים יעל תורן ואברהם אילת, וכן יוצג פרויקט הגמר של ג'נאת אמארה, בוגרת מצטיינת של מכללת אורנים, הכולל עבודת וידיאו ומיצב.
כמה? ללא עלות.
איפה נרשמים? פשוט באים. למעוניינים בהסעה (עלות 70 ש"ח), אפשר להירשם מראש בטלפון: 04-6315257

הופעה:
מה? חן לב ארי – הופעת השקה
מתי? יום שבת, 17.2.18, 20:00
איפה? לבונטין 7, רח' לבונטין 7, תל אביב
למה? הימור שני שלי בבלוג, אותה פינה שבה אני ממליצה על הופעות מבלי שהייתי בהן לפני. אם לומר את האמת, הופעות זו הדרך הטובה ביותר להקשיב למוזיקאי בפעם הראשונה. הקירבה מאפשרת להתאהב באמת במוזיקה.
אני אוהבת את הקול של חן לב ארי. יש בו משהו מעגלי. אני יודעת, זו לא ממש הגדרה לקול, אבל כשאני מקשיבה לשירה שלה, ישר עולות בי מערבולות. תחושות שונות שעוטפות. לפעמים גורמת לי לזוז, לפעמים לעצור ופשוט להקשיב, לפעמים לעצום עיניים.
כמה? 42 ש"ח במכירה מוקדמת או 50 ש"ח בקופות
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

בקטנה:
אני מרגישה שפספסתי משהו. כלומר מישהו. פיספסתי את בן גולן. אני לא יודעת איך זה קרה בדיוק, במיוחד לאור העובדה שאני עוקבת אחרי כל ההרכבים שהוא חבר בהם.
תמיד כשאני נוסעת ברכב שלי, אני מדלגת בין תחנות. לא מוכנה להתחייב לשום פלייליסט ברדיו. בשבת, כשחזרתי מההורים שלי, נשארתי נאמנה לריטואל שלי ושוטטתי בין כל תחנות הרדיו, עד שהשמיעו פתאום את שיר שקיעה (אני מודה שלשניה וחצי חשבתי שזה תומר ישעיהו), אחר כך חזרתי הביתה והקשבתי לכל האלבום. זה יופי הדבר הזה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *