תרבות יום א' 6-10.2.18

רגע לפני שאני מתחילה:
חזרתי מפריז. זה מצחיק, כשאנשים שואלים אותי איך היה אני אומרת שהיה מושלם ומיד מוסיפה: "אני שונאת את פריז". יש שם דברים טובים. אבל אני תמיד אעדיף מקום אחר על פני היקום ולא את פריז. אין סיבה אמיתית. זה לא יושב על שום דבר שאני יכולה להסביר. אולי הרומנטיקה שעוטפת את העיר פשוט לא מדברת אלי. והרי אני בחורה רומנטית. חולמת תמיד על סצינות מסרטים דביקים משנות ה-90. רומנטית בשירים. רומנטית בספרים.
רומנטית עד שזה נוגע לערים. אז אני מעדיפה מקומות אחרים.
 ובכל זאת… חשבתי שראוי לסכם את החופש שלי, שהיה מושלם לכל הדעות, באמירה קצת פחות נרגנת. נראה לי
שהשיר הבא יסכם את זה טוב ממני

מחול:
מה? פולחן האביב
מתי? יום ה', 8.2.18 , 20:00
איפה? תיאטרון תמונע, רח' שונצינו 8, תל אביב
למה? בעבודה חדשה לארבעה גברים, שבים הכוריאוגרפים יוסי ברג ועודד גרף אל "פולחן האביב", יצירתו המונומנטלית והאיקונית של איגור סטרווינסקי, אשר נוצרה במקור ערב מלחה"ע הראשונה – כדי לבחון אתוסים של פולחן, הקרבה וגבריות, בהקשר מקומי ועכשווי. יחד מגלמים הארבעה בגופם מגוון דימויים סותרים מתוך הזיכרון הקולקטיבי, ונעים בין ביטויי מיניות סוערת, יצריות ואלימות – לבין חמלה, רוך ועדנה. העבודה נעה בין עבר לעתיד, ומעלה שאלות על הקשר שקיים בין כינון הזהות הגברית, מיניות והערצת המולדת. דרך גוף, טקסט ותנועה – מבקשת היצירה להציע פולחן מסוג חדש.
רעיון וכוריאוגרפיה: יוסי ברג ועודד גרף | רקדנים יוצרים: אבשלום לטוכה, טל אדלר-אריאלי, עודד גרף, יוסי ברג | מוזיקה: איגור סטרווינסקי | עיצוב פסקול: בניה רכס |דרמטורגיה: רן בראון | תאורה: נדב ברנע | תלבושות: ענבר נמירובסקי | עיצוב במה: זוהר שואף | ייעוץ אומנותי: נאווה צוקרמן | צילום: ניר סגל | הפקה: הילה ג'מילי
כמה? 80 ש"ח
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באתר תמונע

הופעה:
מה? עדי מדנס
מתי? יום ה', 8.2.18 , 21:00
איפה? גגרין, רח' סלמה 46, תל אביב
למה? עבר המון (המון) זמן מאז שראיתי את עדי מדנס על הבמה. מתישהו הוא נעלם לי מהתודעה, אבל הנה הוא חוזר. וזה יופי! הגיע הזמן. השבוע הוא יעלה לבמה, ישיר את החומרים החדשים שלו, יחשוף חומרים חדשים. זו הזדמנות מעולה לאלה מאיתנו שאהבו אותו ולקהל חדש.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

הופעה:
מה? יוצרות בגיורא
מתי? יום שבת, 10.2.18, 21:00
איפה? בר גיורא (החדש), רח' אבן גבירול 30, תל אביב
למה? 5 נשים, יוצרות, מוכשרות, מדהימות. כל אחת מייצרת משהו מיוחד בנפרד ויחד זה הופך לערב נשי עוצמתי. עד כאן התשבוחות. בואו נבין במי בכלל מדובר: מיטל מיכאלי זמרת ויוצרת שאני מאוד אוהבת באופן אישי, ליאת אליהו זמרת ויוצרת, נועה קשפיצקי זמרת יוצרת מלחינה פסנתרנית ושחקנית ודורון רהב אמנית הבית של ה"קאמל קומדי קלאב" (כי לצד המוזיקה צריך גם לצחוק קצת).
 כמה? זוג כרטיסים ב-60 ש"ח ברכישה מוקדמת
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק


תערוכה:
מה? מראות מממלכות אבודות – הסדרה הים-תיכונית – מימו יודיצ'ה
מתי? יום שבת, 10.2.18, 21:00
איפה? מוז"א, רח' חיים לבנון 2, תל אביב
למה? לראשונה בישראל, תערוכה מיצירותיו של האמן הבינלאומי הנודע מימו יודיצ'ה, ממסעותיו בעקבות שורשי התרבות המערבית במזרח התיכון. עבודות האמנות המוצגות בתערוכה הן תצוגת תכלית של רגשות אנושיים, המציגים חיבור דרמטי וחד פעמי בין צילום וארכיאולוגיה בטכניקות יוצאות דופן, משחקי אור וצל וטביעת האצבע הייחודית רק לו. מימו יודיצ׳ה (איטליה) הוא מגדולי הצלמים בני זמננו, אמן שעוסק בחיפוש וביטוי הקול הפנימי והרגש באמצעים אמנותיים יוצאי דופן וברגישות לסוגיות חברתיות . לדבריו, הייתה התערוכה "מראות מממלכות אבודות – הסדרה הים-תיכונית" (במקור: Medditerraneo) כורח אינטלקטואלי מבחינתו, וביטאה ״צורך בנחמה ועידוד״. התערוכה באדיבות המוזיאון לאמנות עכשווית Modern and Contemporary Art of Trento and Rovereto נודדת באגן בים התיכון, חוזרת אל מקורותיה, כאשר בישראל תוצג לראשונה במוז"א, מוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באתר המוזיאון

בקטנה:
אוקי, מדובר פה בשני דברים משמחים במחיר של אחד: כלבים ושיר חדש!
סינגל חדש של ראש גרוב, להקת פ׳אנק שמוציאה בקרוב אלבום ראשון בהפקתם של בנו הנדלר (ברי סחרוף, בלקן ביט בוקס, שי צברי) וגיא מר (הדג נחש). עד כאן, דבר משמח אחד. לסינגל יצא קליפ בכיכובם של כלבים מתוקים מתוקים, בשת״פ עם עמותת תנו לחיות לחיות. כבר הבנתם מה הדבר השני שמשמח? תודו שבא לכם ללכת ולאמץ איזה חבר… ש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *