הפלייליסט של איל תלמודי

כבר שנים שאני לא מנגנת. זנחתי את שיעורי הסקספון בצבא (הבנתי שבמה, חרדה ואני זה לא חברים וגם ככה יש כשרונות גדולים ממני), ולמרות שנשבעתי לעצמי שלא אפסיק לנגן, איך שהוא החיים גרמו לי לאפסן את הכלי במדף העליון ביותר בארון.
מדי פעם אני שומעת איזה צליל או שניים שגורמים לי לעצור רגע ולהתגעגע, לעתים רחוקות יותר אני מקשיבה למשהו שממש גורם לי לנקות את האבק מהכלי המוזהב, לנגן כמה צלילים, להבין שיש איזה שכן שעלול לשמוע ושוב להחזיר אותו למקומו הטבעי בארון.
איל תלמודי (מאלוקס, קותימן, באלקן ביט בוקס ועוד רבים וטובים) הוא לגמרי מאלה שגורמים לי לחזור לנגן מדי פעם. הצלילים שהוא מפיק…
לכבוד השקת אלבום הבכורה שלו, אלבום ג'ז שמאגד בתוכו את כל הסגנונות וההשראה שספג לאורך השנים, הוא אסף כמה דברים משובחים במיוחד לפלייליסט שלנו:

דיויד בואי – soul love
בואי בעצמו מנגן פה סולו סקסופון אלמותי.

The Pogues – Summer In Siam
להקת הפולק-פאנק האירית בשיר ביפולארי איכותי!

Charles Mingus – Hog Callin' Blues
מינגוס, הבסיסט האגדי דווקא מנגן פה פסנתר, אבל ביחד עם רולנד קירק ובוקר אירוין על סקסופונים ועוד נגני על כמו דאג ווטקינס ודני ריצ׳מונד, הם מפציצים פה את אחד הבלוזים החזקים שיש.

Too many zooz band – we are number one
אחד הסקסופוניסטים האדירים של ימינו – ליאו פ. ולהקת המינימל-בראס-פאנק שלו בשיר שהכותרת שלו אומרת הכל .

צביה אברבנל – יא הלל האווה
זמרת ענקית , מהראשונות לשלב את שירת יהודי תימן לג׳אז של שנות השבעים עם אלברט פיאמנטה בסקסופון , בשיר שיצא מחדש לא מזמן באוסף ״דאסא״ של פורטונה רקורדס .

אם בא לכם לשמוע הכל בלופ אחד ארוך, הקליקו כאן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *