תרבות יום א' 18-23.12

רגע לפני שאני מתחילה:
אני חייבת להודות, אני בחורה נוסטלגית, ולכן כל הפוסטים הצינים על קבוצות 'זיכרונות ילדות של עיר נידחת בשפלה', ממש לא מפחיתים את האהבה שלי לקבוצות האלה. מבחינתי קבוצת זיכרונות ילדות של מזכרת בתיה היא הקבוצה הכי טובה ביקום. אני אוהבת לפגוש אנשים מהעבר, אוהבת להיזכר במסיבות כיתה, אוהבת לראות איך אנשים התבגרו והשתבחו. אני אוהבת להסתכל על תמונות וסרטוני וידאו ולשחזר כל שיחה עם המלך של הכיתה. תנו לי עוד נוסטלגיה! זה עושה לי טוב לעור הפנים!


הופעה:
מה? רועי פרייליך
מתי? יום ג', ;19.12.17, 21:00
איפה? כולי עלמא, רחוב מקווה ישראל 10, תל אביב
למה? זה רק אני או שכבר הרבה זמן שפרייליך לא היה על הבמה. הגיע הזמן. לא?
אני מודה שזה לא שיא הפסון שלי להשתפך ככה, אבל אני פשוט הרוסה על המוזיקה שלו. היא מעוררת, מלאה בהומור עצמי ולחנים דוקרים. שירים כמו הפרעת קצב או הילוך איטי מושמעים אצלי באופן תדיר, במיוחד כשאני רוצה רגע להשתחרר מהכל, לנטוש את המקלדת ופשוט לזוז (ובינינו גם לשיר בקולי קולות).
כמה? ללא עלות.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

הופעה:
מה? גילי יאלו – מופע השקה
מתי? יום ד', 20.11.17, 20:30
איפה? בארבי, רח' קיבוץ גלויות 52, תל אביב
למה? אולי אני טועה, אבל לא פעם כשאני מקשיבה לגילי יאלו, אני כאילו שומעת את הדרך שעבר במוזיקה. את החיבור לנימים הכי עמוקים שלו, ללב שלו. יש לו כמויות אדירות של כריזמה והוא סוחף במוזיקה שלו. השבוע הוא משיק את אלבום הבכורה שלו בהפקתו של אורי כנרות, שגם יתארח בהופעה יחד עם קרן דאן ואבטה בריהון
כמה? 70 ₪ במכירה מוקדמת
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק

תערוכת מכירה:
מה? תערוכת המכירה השנתית למען ספריית גן לוינסקי
מתי? ימים שישי-שבת, 22-23.12.17, 11:00-17:00
איפה? בית בנימיני, רח' העמל 17, קרית המלאכה, תל אביב
למה? שכונת נווה שאנן בתל אביב אין מתנ"ס, ספרייה, מרכז קהילתי או מרכז תרבות שפועל לרווחת תושבי השכונה. עקב כך, הפכה ספריית גן לוינסקי מרגע הקמתה לאבן שואבת לילדים ולמבוגרים תושבי השכונה וכך, מבלי שהייתה זו הכוונה המקורית, הפך המקום למרכז תרבות של ממש המשרת מספר רב של אנשים במגוון תחומים. בתערוכה יימכרו עבודות של למעלה ממאה אמנים, יידועי שם לצד אמנים צעירים ועולים, במחיר אחיד של 1500 ₪ לעבודה. בין האמנים המציגים: נטע הררי נבון, אורי קצנשטיין, KLONE, זויה צ'רקסקי, סיגלית לנדאו, מיכל הימן, עדו בר אל, רון עמיר, יאיר ברק, ניבי אלרואי, מאיה אטון, שחר גולן סריג, יונתן גולדמן, יונתן אולמן, Know Hope, הילה בן ארי, ועוד.
כמה? הכניסה חינם, במחיר אחיד של 1500 ₪ לעבודה
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

הופעה:
מה? ניר שלמה – הופעת השקה
מתי? יום שבת, 23.12.17, 20:00
איפה? לבונטין 7, רח' לבונטין 7, תל אביב
למה? אני חושבת שזו כבר פעם שניה שאני כותבת המלצה על ניר שלמה ומתחילה בסיפור על ש' בחור שכנראה היה משמעותי יותר ממה שאני מוכנה להודות. זה קורה לי כשהשירים כאילו מספרים את הסיפור שלי. באחת השיחות שלנו על מוזיקה ש' אמר לי: "את שומעת קודם את המילים ואז את המוזיקה. אם המילים לא תופסות אותך, השיר בבעיה קשה מולך…" וזה נכון.
המילים הן הדבר הראשון שמעורר את תשומת ליבי, הן נוגעות בי לפעמים יותר מהלחן עצמו. אצל ניר שלמה המילים מפרקות כל קלישאה על החיים, על אהבה, על פרידה, על רגעים קטנים ואפלים. מילים שגורמות ללב להתרחב ולהיפתח כאשר בו זמנית הבטן מתכווצת מגעגועים או כאב.
כמה? 52 ש"ח
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

בקטנה:
שיר חדש ומעולה לנמרוד לב!
אם יש משהו שאני אוהבת זה הרגע הזה ששולחים לי שיר, אני מקשיבה ומתאהבת. הפעם זה עם השיר החדש של נמרוד לב. כמה זמן עבר מאז שהקשבתי לו… זה כיף וזה מרגש וזה עושה נעים בלב. בעיקר נעים בלב. הנשמה שלו בפנים וזה מורגש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *