תרבות יום א' 13-16.12

רגע לפני שאני מתחילה:
בזמן האחרון יש לי חשק בלתי מוסבר להתנתק מהעיר. לקחת בקבוק יין, ספר, מוזיקה ולנדוד לשקט של המדבר.
משום מה אני לא מצליחה ליישם את זה. לא מצליחה למצוא את רגע שבו אני אומרת לעולם שאני עוצרת ולוקחת צעד אחורה. במקום זה אני מייצרת לי אי בודד בבית שלי ומדמיינת שמעלי יש כוכבים מהדרום. אני חוזרת למוזיקה ישנה, של פעם, מחדשת מאגרים. בכל יום ראשון אני מחליטה שוב שהשבוע אני נוסעת למדבר. בסוף זה יקרה…

הרצאה:
מה? לירון תאני – מהמיסיסיפי עד לקנדריק לאמר
מתי? יום ד', 13.12.17 , 21:00
איפה? אגנס, רח' הקישון 7, תל אביב
למה? יש לי נטייה לחפור ביני לבין עצמי על מוזיקה. אני אוהבת לדעת מה גרם למה, מי השפיע על מי ולמה שיר נכתב כמו שהוא נכתב. ואם נהיה רגע ממש כנים, לפעמים אני ממש מנסה לפצח את 'תיאוריית הקשר' בין ז'אנרים או שירים. זו הסיבה שאני אוהבת כל כך לשמוע אנשים שמדברים על מוזיקה. השבוע יתארח לירון תאני, אחד האנשים עם הכי הרבה ידע מוזיקלי שאני מכירה, בפאב אגנס ויספר על הקשר בין המיסיסיפי, האנשים והמוזיקה, על האופן שבו המוזיקה השפיעה על הרחוב, על הקשר בין בילי הולידי ולורן היל ואיך קנדריק לאמר נכנס בכלל בכל ההיסטוריה הזו… מנסיון של הרצאה קודמת שלו, תגיעו. זה הולך להיות מעניין! שימו לב, הרצאה נוספת תתקיים ב-19.12 באגנס הוד השרון.
כמה? 10 ש"ח.
איפה נרשמים? מומלץ להירשם מראש. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

אירוע:
מה? מנורת לילה 4#
מתי? ימים ה'-שבת, 14-16.12.17
איפה? רח' נווה שאנן, תל אביב
למה? קבוצת מנורת לילה בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב-יפו מקיימים בסוף השבוע של חנוכה, אירוע אמנות לילי המתקיים בשכונת נווה שאנן – חללים ציבוריים, מסחריים, גינות ופינות רחוב משמשים במה למיצבי ומיצגי אמנות הנעים בין אמירה נוסטלגית לביטוי הבוחן את הקיים והמציב שאלות לגבי עתידה של השכונה ביחס וביחד עם מרכז העיר. במסגרת הפסטיבל תוכלו לראות מיצבים, מיצגים, הקרנות, הופעות חיות של מוזיקה מרחבי העולם במתחם בית הבאר ההיסטורי של משפחת נבולסי. נחשוף את גלריית המשאבה, גלריה עירונית חדשה ונהנה ממגוון עשיר של מנות דגל בבתי האוכל בשכונה, חוויה קולינרית רב תרבותית. בין העבודות המוצגות בפסטיבל, סיגלית לנדאו בעבודת וידאו 'כנאפה' למרגלות בית הבאר, בית נבלוסי, יובל קדם מוריד את הירח לגובה הרחוב, נשות קוצ'ינטה בטקס קפה מסורתי וסריגה תלוית מקום, רון גואטה, יואב רודה ודורון הלל מקרינים על 'קולנוע מרכז' המיתולוגי מחווה קולנועית נוסטלגית, עופר לאופר חושף פגיעה של מטאור, יבגני מרמן במחווה לחנויות הנעליים של שנות התשעים, קבוצת אטלס 110 מארגנת מסיבת הופעות בחניון ברח' הגליל, עידו שרף הופך את צלחות הלווין הפזורות בשכונה למסכים ועוד. הפסטיבל חושף את סצנת הקולינריה המקומית בשכונה. זו מספקת טעימה ממאכלים מרחבי העולם שהביאו עמם תושבי השכונה: המטעמים הפיליפיניים, אריתראים, סודנים, ישראלים מסורתיים, סינים ועוד.
כמה? ללא עלות.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים על האירועים ועל המיצגים באיוונט בפייסבוק.

הופעה:
מה? ערב מחווה ליונה וולך עם רונה קינן
מתי? יום ה', 14.12.17, 20:00
איפה? נווה שכטר, רח' שלוש 42, תל אביב
למה? בזמן האחרון אני אוספת יותר ויותר ספרי שירה של נשים. אם חשבתי שהכרתי את המשוררות הישראליות והיכרתי את השירים שלהן, בזמן האחרון זה על שלב אחד למעלה. בכל פעם יש לי 'משוררת חביבה' אחרת. יונה וולך בהחלט אחת מהן. לקח לי זמן לגלות אותה באמת (ולא רק את השירים הידועים), ולקח לי עוד קצת זמן לאהוב את הדברים שלה. השבוע יערך ערב מחווה ליונה וולך עם רונה קינן. בתחילת הערב יוקרן הסרט "שבעת הסלילים של יונה וולך" מסדרת "העברים" מאת יאיר קדר, וכן תוצג לראשונה תערוכה צנועה בה יוצגו כתבי יד מקוריים של יונה וולך באדיבות ארכיון גנזים – אגודת הסופרים העברים.
כמה? 65 ש"ח ברכישה מוקדמת או 75 ש"ח בקופות.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

מחול:
מה? יסמין גודר – שתיים שעשוע ורוד
מתי? יום ה', 14.12.17, 20:00
איפה? מרכז סוזן דלל למחול, רח' יחיאלי 5, נווה צדק, תל אביב
למה? בשתיים שעשוע ורוד, שתי נשים משיבות למבט התמידי הבוחן אותן. מתמודדות עם הציפייה של המסתכל, בוחנות את סמלי הגוף הנשיים ככלי תרבותי נרכש, בין אם ברצון או לא, ומתוך כך יוצרות מערכת יחסים ביניהן. עם השראה מדימויים סוראליסטיים ואנרגיית פופ, שלושת חלקי הערב מציגים היבטים שונים של הגוף והנפש הנשית וחושפים שפה מרעננת, שהינה  בו-זמנית מסתורית, מצחיקה ומטרידה. כוריאוגרפיה: יסמין גודר.
כמה? 110 ש"ח.
איפה נרשמים? פשוט באים. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

הופעה:
מה? לירון עמרם והפנתרים
מתי? יום שבת, 16.12.17, 21:00
איפה? הבסקולה, רח' הרכבת 72, תל אביב
למה? אני אסתכן בכך שאני אשמע מאוד ברורה מאליה, אבל אני פשוט אוהבת את לירון עמרם. הוא מצליח לסחוף אותי פנימה אל תוך הצלילים שלו. כתבתי עליו כבר לפני כמה חודשים וניסיתי לשחזר איך ומתי הוא נכנס לפלייליסט שלי. לא הצלחתי. מבחינתי הוא פשוט היה שם וזה לא ברור מאליו. שילוב הצלילים שלו, המילים שמלוות אותו, הקצב שגורם לי לקחת צעד אחורה ולהתמכר – כל אלה פשוט עושים לי נעים בלב ובראש. בשנה האחרונה הוא התקדם צעד צעד לקדמת הבמה וזה פשוט מופלא בעיני. השבוע הוא יארח את קובי אוז, ישיר שירים מוכרים ושירים חדשים. איזה כיף זה שיש לירון עמרם בעולם!
כמה? 50 ש"ח במכירה מוקדמת או 70 ש"ח בקופות.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

בקטנה:
כבר כמה זמן שאני נוברת בתמונות של רוברט הרמן. אני אוהבת במיוחד את סדרת התמונות שלו מניו יורק, The New Yorkers. תמונת מצב נוסטלגית על שנות ה-80, על הרחובות, על הסאבווי, על החיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *