תרבות יום א' – 26.11-2.12

רגע לפני שאני מתחילה:
יש ליקום דרך משלו להסתדר כמו שצריך. אני לא בן אדם רוחני מדי, אבל באמת שאין לי דרך אחרת להסביר איך קרה שכל האירועים הכי טובים הסתדרו להם כמו שצריך, רק כדי שאחגוג את היומולדת שלי כמו שאני אוהבת: מוקפת בצלילים.
טוב נו… נסחפתי. אני לא באמת מאמינה שהיקום חוגג לי, אבל כשתסיימו לקרוא את כל ההמלצות, גם אתם תודו שזה שבוע משובח ממש. ממש!

הופעה:
מה? אבישי כהן
מתי? יום ב', 27.11.17 , 20:30
איפה? בארבי, דרך קיבוץ גלויות 52, תל אביב
למה
? יש הופעות שאני פשוט חוזרת אליהם שוב ושוב. לא חשוב כמה פעמים כבר ראיתי אותן בעבר, לא משנה כמה אני עמוסה, אני מתקשה לוותר עליהן. אלה הן מסוג ההופעות שממלאות אותי באנרגיה, שאני מרגישה שבדיוק בשביל זה יצרו את המוזיקה. ההופעות של אבישי כהן הן בדיוק מסוג ההופעות האלה. משהו קורה שם על הבמה – הצלילים יוצרים קסם. אבישי כהן מכניס את הקהל שלו פנימה, מזיז אותם וממלא אותם באנרגיה מטורפת. הפעם תתארח, לא אחרת מקרולינה. כשחושבים על זה, זה שילוב מושלם!
כמה? 75 ש"ח במכירה מוקדמת.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

הופעה:
מה? נדב הולנדר – השקת אלבום
מתי? יום ג', 28.11.17, 21:30
איפה? לבונטין 7, רח' לבונטין 7, חצרות יפו
למה? חיכיתי די הרבה זמן להמלצה הזו. לפני כמה שנים, בהופעת השקת האלבום של אלון עדר, נדב הולנדר שר את "יומבו". התאהבתי. עד אותו הרגע הכרתי אותו בעיקר כפלג ממייקל. זה היה רגע משובח באמת. אני מקווה שאני לא נשמעת יומרנית מדי, אבל אני אוהבת שירים שמספרים סיפור פשוט, שמתארים מצב או תחושה בדיוק כפי שהיא. שירים שנוגעים במקומות שהייתי רוצה שיקבלו את מלא תושמת הלב. שירים שגם כשהם משעשעים (או משתעשעים עם מילים) הם מעוררים.
כמה? 50 ש"ח במכירה מוקדמת.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

אירוע:
מה? פסטיבל סיפור חיפאי – בית הגפן
מתי? ימים ג'-שבת, 28.11 – 2.12
איפה? ברחבי העיר חיפה
למה? סטיבל סיפור חיפאי חוזר זו הפעם השישית, במטרה להאיר דרך אירועי תרבות מיוחדים הפתוחים לקהל הרחב  את הקהילות השונות החיות זו לצד זו בחיפה. בששת ימי הפסטיבל יתקיימו אירועי תרבות, הצגה, הרצאות, סיורים וסרטים פתוחים לקהל הרחב – שמוזמן להכיר את העיר וליהנות מריבוי הסיפורים החיפאיים השונים המתקיימים בה במשך שנים. הפסטיבל, שנושאו השנה הוא "מה הקהילה זוכרת", מאפשר למבקריו, תושבי העיר ואורחים כאחד, לערוך היכרות עם הפסיפס האנושי שמאפיין את העיר חיפה, דרך מעוזי התרבות הייחודיים הקיימים בה. ניהול אמנותי: יהונדב פרלמן
כמה? ללא עלות.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים בעמוד הפייסבוק.

הופעה:
מה? Tape Face
מתי? יום ה', 30.11.17, 20:30
איפה? סיטי הול, סינמה סיטי גלילות, תל אביב
למה
? האמת שהפעם מדובר על המלצה עיוורת. לא ראיתי את המופע לפני, אבל השמועה אומרת שמדובר במשהו טוב במיוחד… סאם וויליס המכונה "הנער עם סרט ההדבקה על הפנים" או בקיצור "טייפ פייס" התחיל את דרכו כאמן קרקס עם מופע רחוב בניו זילנד מולדתו. ב-2008 החל לפתח את הפרסונה האילמת שלו וזכה להצלחה ולפרסים באוסטרליה בטרם הגיע לפסטיבל הפרינג' הענק של אדינבורו ב-2010 שם הפך להצלחה אדירה וזכה לתשומת הזירה העולמית. סיבוב הופעות אינטנסיבי וחזרה לאדינבורו, לאולמות מלאים עד אפס מקום, ביקורות מהללות ופרסים נוספים. הסגנון הקומי הייחודי של טייפ פייס, דיוק פיזי מושלם, מתוחכם ופשוט בו זמנית.
כמה? 199 ש"ח במכירה מוקדמת.
איפה נרשמים? פשוט באים.

 

הופעה:
מה? החצר האחורית – מופע השקה
מתי? יום שבת, 2.12.17, 20:30
איפה? בארבי, דרך קיבוץ גלויות 52, תל אביב
למה
? אין מספיק להקות כמו החצר האחורית. כאלה שלא מפחדים להגיד את כל האמת בפנים. מבלי ליפות את המציאות, מבלי להתחבא מאחורי מסכות וצלילים. לעמוד בעוצמה ולחטט בפצעים. הם עשו את זה באלבום הראשון ועושים את זה שוב באלבום השני.
הם לא מתרככים. רק מתעצמים. סוחפים אחריהם. כמו החלילן מהמלין מובילים את הקהל אל האמת. כולם ביחד וכל אחד בנפרד. עושים את זה בהרמוניה כמעט מושלמת, מעט צורמת (בכל זאת מדובר באמת מרה). שרים את מה שצריך לצעוק. מנפצים את הכל, רק כדי שנוכל לאחד את זה שוב למשהו טוב יותר.
 כמה? 85 ש"ח במכירה מוקדמת.
איפה נרשמים? פשוט באים. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

בקטנה:
אין לי משהו מיוחד להגיד הפעם. הכל כבר נאמר. למילים היום אין עוד מטרה… פשוט רציתי שתקשיבו לשיר הזה. בלי הקדמות מיותרות.

2 תגובות בנושא “תרבות יום א' – 26.11-2.12”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *